Latvijas valdība ārkārtas sēdē nolēma sniegt humāno palīdzību 123 900 eiro vērtībā Lietuvai bēgļu krīzes risināšanai.

Lai Lietuvai sniegtu humāno palīdzību, ministri lēma no Latvijas valsts materiālajām rezervēm kā humāno palīdzību nosūtīt trīs teltis, trīs elektroģeneratorus, piecus apgaismošanas komplektus, piecas metāla spoles ar kabeli apgaismošanas komplektiem un 3000 segas.

Paredzams, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) organizēs humānās palīdzības sūtījuma nogādāšanu uz Lietuvu. Transportēšanas izmaksas varētu būt aptuveni 500 eiro, bet komandējuma izmaksas nodarbinātajiem aptuveni 150 eiro.

Kāda veida palīdzību Latvija sniegs kaimiņiem, plašāk stāsta Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta direktors Gatis Švika.

Lietuvā pēdējās diennakts laikā notverti vēl 92 nelegālie imigranti, kas nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu ar Baltkrieviju. Tā ziņo robežsargi. 73 no viņiem ir Irākas dokumenti, vai arī tie apgalvo, ka ir irākieši. Tādējādi šogad aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits sasniedzis 2430, un tas jau 30 reizes pārsniedz visa pērnā gada laikā aizturēto nelegālo imigrantu skaitu.

Lietuvas valdība ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli valstī un lūgusi starptautisku atbalstu.