Polijas Iekšlietu ministrija noteikusi sankcijas zemo cenu veikalu tīkla 'Mere" īpašniekiem par netiešu atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā. Sankciju sarakstā iekļauts gan pats uzņēmums, kas pārvalda „Mere” veikalus, gan tā īpašnieki brāļi Šnaideri. Arī Latvijā darbojas „Mere” veikali un to īpašnieki atver jaunus.

Šobrīd Latvijā darbojas 11 „Mere” veikali – gan Rīgā, gan Ogrē, Tukumā un Liepājā.

Šie zemo cenu veikali darbu Latvijā sāka pirms četriem gadiem, un tos pārvalda uzņēmums "Latprodukti". Jaunākie finanšu dati par pagājušo gadu nav zināmi, bet 2023.gadā "Latprodukti" strādāja ar 20,6 miljonu eiro apgrozījumu un tas ir par 89 % vairāk nekā 2022.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un sasniedza vairāk nekā 700 simt tūkstošus eiro. Tātad tā darbība ir bijuši ļoti veiksmīga.

"Latprodukti" kapitālā 61% pieder Krievijas pilsonim Sergejam Šnaideram. Tāpat kompānijas līdzīpašnieks ir arī Andrejs Šnaiders (12%), un vēl vairākas personas. Brāļiem

Ja sākumā šajos veikalos pārsvarā bija Krievijā un Baltkrievijā ražotas preces, tad pašlaik tās ir mazākumā, bet tomēr ir. Kā es pārliecinājos šodien, vienā no „Mere” veikaliem Rīgā bija Krievijas izcelsmes gumijas čības un laša ikri, melnie ikri un Baltkrievijas izcelsmes sīrupi, kukurūzas nūjiņas , sausās brokastis, galda spēles un citas preces.

„Lursoft” valdes loceklis Ainars Brūvelis saka riski ir vairāki – gan juridiskie, gan morālie. Pozitīvi ir tas, ka uzņēmums spējis dažu gadu laikā no nulles spējis sasniegt vairāk nekā 20 miljonu eiro apgrozījumu un ievērojamu peļņu, tāpat valsts budžetā nomaksāti četri miljoni eiro. Taču jāapzinās, ka tas ir tīrs Krievijas uzņēmums un izņemtā peļņa nonāk Krievijas pilsoņu rīcībā un atgriežas viņu maciņos. Tāpat bažas ir par preču izcelsmi. Un tikpat svarīgs ir juridiskais aspekts, proti, jāizšķiras, cik lielā mērā mums ir svarīga sadarbība ar Poliju vai Krieviju,