Francija ir apņēmusies sniegt visu nepieciešamo palīdzību, lai Ukraina uzvarētu karā pret Krieviju, kā arī militāri stiprināt NATO austrumu flangu. To sarunā ar Latvijas sacīja Francijas parlamenta - Nacionālās asamblejas - Nacionālās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Tomā Gasilū.

Augstā amatpersona kopā ar vēl vairākiem kolēģiem šodien viesojās Saeimā, kur tikās ar Latvijas parlamentāriešiem, lai uzklausītu viņu viedokli par Krievijas iebrukumu Ukrainā, kā arī par Latvijas ieguldījumiem savā aizsardzībā.

Tomā Gasilū šonedēļ apmeklē visas trīs Baltijas valstis. Un izvēlētais brauciena laiks nav nejaušs, jo pēc dažām dienām apritēs gads kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā. Gasilū sarunā ar Latvijas Radio sacīja, ka šai vizītei ir vairāki mērķi: „Pirmkārt, mēs vēlamies apliecināt Francijas stratēģisko solidaritāti Latvijai un pārējām Baltijas valstīm. Otrkārt, mēs vēlamies izvērtēt starptautisko atbalstu Latvijā un Baltijas valstīs, tāpēc mēs apmeklēsim franču karavīrus, kuri ir dislocēti Igaunijā un Lietuvā. Trešais mērķis ir apmainīties ar viedokļiem par situāciju gan šeit uz vietas, gan Ukrainā. Mums tas ir īpaši interesanti, jo tieši Baltijas valstis bija trauksmes cēlējas pirms Krievijas iebrukuma pērn 24.februārī. Gan Baltijas valstu ģeogrāfiskā novietojuma, gan vēsturiskās pieredzes dēļ ir tiešām interesanti uzklausīt jūsu pieredzi, lai spētu veidot kopīgu redzējumu par lietām.”