Latvijas Banka atkārtoti samazinājusi 2024. gada Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) un arī inflācijas izaugsmes prognozes. Centrālā banka lēš, ka Latvijas ekonomika šajā gadā pieaugs par 1,8% (decembra prognoze 2%), bet inflācija būs 1,5% (decembra prognoze – 2%).

Viens no iemesliem – pavājinājies ārējais pieprasījums, jo īpaši Latvijas galvenajās tirdzniecības partnervalstīs, tostarp Igaunijā un Vācijā. Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste stasta, ka ekonomikas izaugsme šogad gaidāma neliela, jo mūsu galvenajās tirdzniecības partnervalstīs pieprasījums ir vājš, ekonomikas neattīstās strauji, līdz ar to eksporta izredzes pasliktinās. Arī eksporta cenas vairs nav tik augstas, kā iepriekš un pieprasījums ir vājš.

Lai arī Latvijas Banka ir pārskatījusi makroekonomiskās prognozes šim gadam un tās samazinājusi, prognozes liecina – šis gads varētu būt labāks par iepriekšējo un ekonomika turpinās augt. Tiesa, bažas raisa neskaidrība pasaules tirgos un ģeopolitiskā situācija.