Latvijas Nacionālais mākslas muzejs eksperimentē ar izstādi "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā", kas Covid-19 ierobežojumu laikā klātienē skatāma ar iepriekšēju reģistrāciju.

No epidemioloģiskā viedokļa muzeji atzīti par vienu no drošākajām publiskā apmeklējuma vietām, kurās iespējams organizēt vienmērīgu apmeklētāju plūsmu, ievērot divu metru distanci un citas epidemioloģiskās drošības prasības. Īpaši to var attiecināt uz LNMM ēku Jaņa Rozentāla laukumā, kurā ir liela telpu kvadratūra un kubatūra, darbojas klimata un ventilācijas regulējošā sistēma, kas veic nepārtrauktu gaisa kvalitātes monitoringu. Muzejs spēj nodrošināt virkni piesardzības pasākumu, lai apmeklētāji un darbinieki justos droši, tai skaitā telpu un virsmu tīrīšanu un dezinfekciju, bezkontakta norēķinus, kā arī ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 25 kvadrātmetrus telpas.

Izstāde 2018. gadā tika eksponēta prestižajā Orsē muzejā Parīzē, pēc tam Tallinā Kumu mākslas muzejā un Viļņā Lietuvas Nacionālā mākslas muzeja Nacionālajā mākslas galerijā. Rīgā kā pēdējā noslēdzošajā eksponēšanas vietā izstāde tika atvērta 2020.gada 19.novembrī. Tomēr jau 21.decembrī nolūkā ierobežot Covid-19 izplatību muzeju publiskā darbība tika pārtraukta, tādējādi ievērojami ietekmējot izstādes apmeklējumu. Izstāde skatāma līdz 4. maijam.

Pilotprojektu vērtē Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Annija Sauka un Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle Elīna Vikmane.