Latvijas Radio Ziņu dienests atklātajā vēstulē paziņojis, ka izsaka neuzticību Latvijas Radio valdei un pieprasa tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Par to vienojies absolūtais vairākums Ziņu dienesta darbinieku.

Pašreizējās Latvijas Radio vadības bezdarbība un apzināta rīcība liecina, ka tās interesēs nav spēcīgs un neatkarīgs sabiedriskais radio kā neatņemama demokrātijas sastāvdaļa. Vēl vairāk – kopš pašreizējās valdes darba sākuma Latvijas Radio vadība ir ne tikai pieļāvusi būtisku Ziņu dienesta novājināšanu, bet pat apzināti rīkojusies kaitnieciski, graujot Ziņu dienestu, no kura vistiešāk un visvairāk Latvijas Radio ir atkarīga sabiedrības informētība un drošība, teikts vēstulē.

Raidījumā Pēcpusdiena Ziņu dienesta lēmumu skaidro žurnāliste Ella Semjonova.

Latvijas Radio valde paziņojusi par preses konferences sasaukšanu nākamajā nedēļā, lai informētu par kritisko situāciju sabiedriskajā medijā.

Situāciju raksturo Latvijas Radio valdes locekle Mārīte Tukiša.

Viedokli izsaka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš un Saeimas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (Attīstībai/ Par!) un Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Arta Ģiga.