Ludzas atpūtas un pastaigu vieta „Gaismas dārzs” aizvadītajās brīvdienās kļuva par teju simts kokiem bagātāks. Meža dienu 2018 pasākumu ietvaros Gaismas dārzā norisinājās lielā talka, kuras laikā talcinieki iestādīja 75 kokus un apmēram 200 peonijas, kā arī veidoja sajūtu taku no dažādiem dabas materiāliem un baudīja folkloras kopu uzstāšanos.

Aizvadītajā piektdienā Ludzas nesen izveidotajā atpūtas un pastaigu vietā „Gaismas dārzs” Meža dienu ietvaros, tika veidota sajūtu taka no dažādiem dabas materiāliem, stādītas jaunas koku alejas un vietējo iedzīvotāju dāvinātās peoniju rindas. Talkā labprāt iesaistījās arī paši ludzānieši.

„Ļoti jauki! Nu skaisti, vai purvs bija, vai tagad tāds skaistums! Peoniju gan ļoti daudz, es nezinu kāpēc tik daudz vajag stādīt. Sanesa cilvēki un atbalsta, grib, lai skaisti būtu, bet viss pēc tam jākopj būs.”  

Ludzas novada pašvaldības aicinājumam – dāvināt peonijas stādu, lai ar savu iesaisti padarītu pilsētu ne vien kokiem bagātāku, bet arī ziediem krāšņāku, atsaucās necerēti liels skaits ludzāniešu, atklāj pašvaldības projektu vadītāja Ilona Mekša:

„Mēs jau pesimistiski noskaņojāmies, cerējām, ka uzdāvinās kaut 50 peoniju stādu, bet atsaucība bija negaidīti liela.

Zvanīja gan vecāka gada gājuma cilvēki, lūdza, lai mēs atbrauktu izrakt, gan jaunieši nesa, un tepat kaimiņi un ļoti daudz iedzīvotāju.”

Sastaptie ludzānieši, kas ne tikai dāvināja puķi no sava dārza, bet arī piedalījās to stādīšanā, labprāt iesaistījās šādā pasākumā. „Es domāju tā ir ļoti laba iniciatīva! Peonijas mūs priecēs ļoti agrā pavasarī. Mēs sagādājām šīs skaistās peonijas un tagad paši savām rokām stādam. Viņas nav kaut kādas, viņas ir ļoti skaistas rozā apmalīte un vidiņš dzeltens un otras ir laškrāsā. Laikam katrā dārzā ir peonijas, kāpēc nepadalīties kopējam skaistumam?”

Kopumā Ludzas Gaismas dārzā par godu Latvijas simtgadei tika iestādīti 75 kociņi – apses, ciedri, ozoli, ceriņi, un ap 200 peonijas.

„Kā gan bez mežiniekiem stādīt mežu? Ludzāniešiem talkā nāca arī Latvijas Valsts mežu darbinieki. Aleksandrs Lubāns kopā ar kolēģiem iestādīja vairākus kokus. Ja mežs ienāk pilsētā, kāpēc viņu nestādīt?! Virsmežniecība šodien iestādīja ceriņu apli, ozolu aleju un te pirmo ciedru. Vairāk kā divdesmit koku jau ir iestādīts.”

Talka Ludzā organizēta Meža dienu ietvaros, akcijas koordinatore Māra Mīkule atzīmē, ka šī teritorija arī turpmāk tiks attīstīta un pilnveidota  

„Šogad, Meža dienām 90 gadu jubileja un tik daudz dažādu pasākumu Latvijas pašvaldībās ir pirmo reizi,

un liels prieks, ka viens no četriem reģionālajiem pasākumiem ir tieši Ludzā. Ludzas novada pašvaldības vadītājs iestādīs ozolu, jo tas tika izvēlēts kā spēka koks, mēs pārējie tiekam aicināti iestādīt apses. Un kā jau mēs redzam te izveidota sajūtu taka un iedzīvotāji aicināti arī nest stādus un stādīt peonijas.”

Domājams, ka talkas dalībniekiem būs patīkami pēc gadiem redzēt, kā aug viņu stādītie koki un ik pavasari krāšņi uzzied dāvinātās peonijas, kā parks veido kopējo ainavu. Ikkatrs talcinieks jau tagad var apzināties savu daļu vesela parka izveidē.