No šodienas, 23.marta, mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā, nosaka valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums. Kādas būs sekmes mācībām attālināti, daudzējādā ziņā atkarīgs no skolēnu atbildības izjūtas un pašdisciplīnas, kā arī skolotāju digitālajām prasmēm. Tāpat svarīga ir vecāku loma.

"Diena bija ļoti intensīva, mans "sociālais burbulis vārījās", sprāga daudz emociju, par to, kāda ir attālinātā mācīšanās, kad ar to sastopamies realitātē,"pieredzē dalās raidījuma Ģimenes studija veidotāja, trīs bērnu mamma Agnese Linka. "Biju ļoti optimistiska, visu iepriekšējo nedēļu klausoties, domājot un sekojot līdzi plāniem un izteikumiem. Šķita, ka būs labs izaicinājums mums visiem. Šodien esmu pārsteigta par realitāti."

Viņa norāda uz tehnisko nodrošinājumu ģimenē, kas nepieciešams, ka mājās strādā abi vecāki un ir vismaz viens skolēns, tāpat min arī platformu darbības traucējumus.

"Mani pārsteidza, ka bērns nepārtraukti nāk jautāt, kāds ir pareizais veids, kā pildīt katru uzdevumu, ļoti daudzus sīkumus. Vai bērni jau sākumskolā sagatavoti patstāvīgi pieņemt lēmumus, kā man šo risināt, vai tomēr dominē no pedagog puses viens pareizais veids uzdevumu izpildē. Šis man lika saprast, ka pašvadītā mācīšanās vismaz sākumskolās mums ir ļoti tālu un kā apvienot atbalstu mācībās sākumskolēnam ar pieaugušā darba pienākumu veikšanu. Reāli nav iespējams. Ir vai nu palīdzība mācībās, vai vecāks, kurš strādā," vērtē Agnese Linka.

Divu bērnu tētis Dainis Geidmanis norāda, ka ir apmierināts ar šo pirmo dienu. Bērni mācās Rīgas Doma kora skolā un šķiet, organizatoriski skola labi tika galā.

"Ar mazākiem bērniem ir daudz grūtāk, uzskata Dainis Geidmanis, vērtējot skolotāju iespējas nodot informāciju skolēniem. Ar vecākiem bērniem citi izaicinājumi – viņi kļūst patstāvīgāki un viņiem intereses un acis skrien uz visām pusēm, viņi var iekrist planšetē, kurā notiek ne tikai mācības, bet daudz kas cits ir pieejams. Kā saorganizēt dienu, emocionāli izaicinājumi ir."

Analizējot vecāku iespējas sekot līdzi mācību procesam, Dainis Geidmanis atzīst, ka "viena lieta, kas man kā vecākam trūkst, iespēja elektroniski pārbaudīt, kā ir gājis, ko ir izdarījis. Mēs redzam atzīmi, bet iziet visam cauri un pārrunāt visu, tik labas tehniskas iespējas nav. Vēl viena lieta: mācību saturs pusgadā vai mēnesī, kas vispār jāmāk 4.klases skolēnam. Lai tas būtu skaidrs vecākiem".

Kā aizvadīta pirmā attālinātā mācību diena, vērtē Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks un E-klases vadītājs Jānis Kaģis.