Latvijas studentiem pieejamas vairāk nekā 100 prakses vietas kosmosa tehnoloģiju centros Eiropā, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Eiropas kosmosa aģentūra (EKA) 1. februārī sāka ikgadējo Jauno praktikantu programmu, kas ir iespēja studentiem sākt karjeru kosmosa nozarē. Studentiem, kuri mācās dabaszinātņu, tehnoloģiju un matemātikas jeb STEM jomās un ir pēdējā maģistra gadā vai tikko pabeiguši maģistra programmu augstskolā, tiek piedāvātas pilnībā apmaksātas prakses vietas uz vienu gadu kādā no EKA tehnoloģiju centriem Eiropā. EKA piedāvā arī atalgojumu 2300 līdz 2700 eiro apmērā, atkarībā no iegūtās prakses vietas.

Par prakses iespējām stāsta Izglītības un zinātnes ministrijas, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecākais eksperts Kaspars Karolis.

Latvijas Universitātes Astronomijas institūta direktors Kalvis Salmiņš piebilst, ka prakses iespējas var izmantot arī jurisprudences studenti, kas jo EKA netrūkst arī darba šīs jomas speciālistiem, piemēram, nodrošinot iepirkuma procedūras.

Pieredzē dalās Rīgas Tehniskās Universitātes Būviecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.