Arvien vairāk trūkst medikamentu, un tas rada problēmas gan pacientiem ar horoniskās slimībām, gan bērniem. Par to trauksmi ceļ Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija. Zāļu valsts aģentūra meklējot risinājumu, kā nodrošināt zāles, tomēr izteiktu medikamentu deficītu tā nesaskatot.
Inhalatoru, dažādu sirds mazspējas medikamentu un arī antibakteriālo līdzekļu trūkums – ar to ik dienas saskaras ģimenes ārsti Latvijā – tā Latvijas Radio stāsta Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas viceprezidents Ainis Dzalbs.
Trūkst arī dažādu kompensējamo medikamentu, gan arī citu Latvijas zāļu reģistrā iekļautu zāļu. Dzalbs uzskaita, ka patlaban neesot pieejami vairāki tā saucamie “glābjošie” medikamenti. Šobrīd trūkstot astmas un obstruktīvas elpceļu saslimšanas – plaušu saslimšanas – inhalatoru un tas rada arī apdraudējumu pacientu veselības stāvoklim.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X