Sākusies Saeimas rudens sesija un pēc ilgām apspriedēm sēdes atkal notiks klātienē. Tradicionālajā uzrunā Saeimai Valsts prezidents Egils Levits norādīja uz lietām, ko šim Saeimas sasaukumam vēl jāpagūst paveikt un solīja drīzumā nākt klajā ar jauniem likumprojektiem.

Sākusies klātienē, Saeimas sēde tomēr turpinājās e-Saeimas sistēmā. Iemesls tam ir deputāts Aldis Gobzems (Likums un kārtība), kurš attiecās uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.

Viens no galvenajiem  prezidenta runas uzsvariem bija par šonedēļ aktualizēto Covid-19 pārvaldības uzlabošanu. Viņš atkārtoja, ka nav tālāk virzāms likums par par obligātu vakcināciju pret Covid-19, taču lielākas pilnvaras jādod valdībai, kam uz likuma pamata jānosauc profesijas, kam nepieciešama vakcinācija, piemēram, sociālajiem un medicīnas darbiniekiem, skolotājiem, noteiktu pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, kultūras iestādēs, kafejnīcās. Savukārt pašvaldībām jādod iespēja regulēt, piemēram, skolu darbu Covid-19 uzliesmojuma gadījumā. Levits pateicās iedzīvotājiem, kuri vakcinējušies rūpēs par sabiedrības drošību un prognozēja, ka drīzumā būs jāorganizē revakcinācija. Būtiska loma pandēmijas laikā ir iespējami ātrai lēmumu pieņemšanai.

Valsts prezidents arī iecerējis piedāvāt grozījumus, kas dos Saeimai tiesības iecelt ministru konkrētu uzdevumu izpildei.

Prezidenta teikto analizē Rīgas Stradiņu universitātes docente, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.


`