Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" norisināsies no 24. līdz 27. februārim, to atklās ar Armanda Zvirbuļa režisētās daudzsēriju filmas "Krimināllieta iesācējam" pirmajām divām sērijām un turpinās ar vairākām pirmizrādēm un balvai nominēto filmu seansiem, informēja organizatori.

Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasākumi plānoti no 24. līdz 27. februārim, un filmu izlasi varēs vērot gan tiešsaistē – portālā www.filmas.lv –, gan klātienē – kinoteātrī "Splendid Palace", ja to atļaus epidemioloģiskā situācija valstī. Klātienes pasākumi notiks "zaļajā režīmā" – tos varēs apmeklēt ar derīgu Covid-19 vakcīnas vai pārslimošanas sertifikātu.

Par "Lielā Kristapa" norisēm stāsta producente Marta Bite.

"Lielo Kristapu" šogad atklās ar pirmajām divām sērijām no režisora Armanda Zvirbuļa un studijas "Red Dot Media" daudzsēriju filmas "Krimināllieta iesācējam", kas finansiālo atbalstu saņēma Nacionālā kino centra rīkotajā ārkārtas konkursā mākslinieciski augstvērtīgu seriālu projektiem un tapa sadarbībā ar Latvijas Televīziju un ''Latvijas Mobilo telefonu''. "Krimināllieta iesācējam" ir Latvijas, Lietuvas un Krievijas kopražojums.

"Lielā Kristapa" programmā pirmizrādi piedzīvos vēl vairāki jauni darbi, tostarp divas dokumentālās filmas, kurām katrai ir trīs nominācijas balvām, ieskaitot nomināciju kā labākajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai, – Ivara Zviedra "Uz neredzīti, Brasa!" un Andreja Verhoustinska "Delle".

Ārpuskonkursa pirmizrādi svinēs Mārča Lāča spēlfilma "Revolūcija", bet animācijai veltītajā seansā pirmizrādi piedzīvos Daces Rīdūzes leļļu filma "Dusmukule", 2021. gadā mūžībā aizgājušā režisora Nila Skapāna pēdējā filma "Diendusa" un studijā "Atom Art" veidotā Māras Liniņas īsfilmiņa "Čuči, čuči", kas nupat iekļauta Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursā.

Divos studentu un īsfilmu seansos plānotas pirmizrādes labāko īsfilmu kategorijā nominētiem darbiem – Intara Rešetina īsfilmai "Flauta" un Ilzes Burkovskas-Jakobsenas īsfilmai "Atseko man", arī studentu konkursam atlasītajai Rūdolfa Anžes filmai "Bezfilma" un Līvas Polkmanes filmai "Priekuļu miljonāri".