Šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai pēc iespējas ātrāk novērstu neattīrītu notekūdeņu noplūdi Baltijas jūrā, tā preses konferencē Liepājā uzsvēra Liepājas valsts pilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš. Svētdienas vakarpusē svētdienas pievakarē sabruka notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, līdz ar to daļa no neattīrītiem ūdeņiem joprojām ietek jūrā. Tas ir bezprecedenta gadījums un ārkārtas situācija, kas nav saistīta ar krasta eroziju, drīzāk iemesls meklējams pašā konstrukcijā.

Mierīgs jūras vējš un viļņu šalkoņa šķietami nelieca par katastrofu, ko Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas piedzīvoja svētdien, šobrīd jau tur tiek vestas smiltis, tiek zāģēts un remontēts, lai nenotiktu neattīrītu notekūdeņu noplūde jūrā. Jau notikuma vietā sarunājos ar SIA „Liepājas ūdens” vadītāju Andi Dejus, kurš stāsta, ka notekūdeņu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena sagāzās ap puspieciem vakarā. Notekūdeņi, kas atradās sabrukušā rezervuāra sekcijā notecēja turpat uzņēmuma teritorijā.

Pašlaik gan jūrā turpina izplūst neattīrīti notekūdeņi, tāpēc paredzēts izbūvēt pagaidu kanalizācijas vadu. Pēcpusdienā labi redzams, kā sabrukusi 2009. gadā būvētā konstrukcijas siena. Pašlaik nav skaidrs, kāpēc tas noticis, jo nekas nav par to liecinājis, uzsver Dejus.

Vislielākais piesārņojuma īpatsvars varētu būs Medzes pagasta teritorijā, taču izkliedētā veidā ar straumēm tas plūst Pāvilostas virzienā. „Liepājas ūdens” sertificētā laboratorijā ir paņemtas analīzes. Ņemot vērā ārkārtas situāciju, Liepājas domē šodien notika preses konference, kuras laikā par aktuālo informēja arī Liepājas valsts pilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš ( Liepājas partija).

SIA “Liepājas Reģionālā slimnīca” Līga Priedena vadītāja aicināja cilvēkus neiet peldēties apdraudējuma zonā, lai nebūtu saslimšanas riski, biežāk šādos gadījumos konstatē zarnu infekcijas. Dienvidkurzemes novada pašvaldība informējusi iedzīvotājus, lai viņi maksimāli samazina ūdens patēriņu, līdz pat Pāvilostai piekrastē tiek izvietotas arī informatīvas zīmes – Peldēt aizliegts.

Situāciju Liepājā analizē Kurzemes reģionālās vides pārvaldes direktore Evita Šestakova.