Līna Skutāne no Rēzeknes ir māmiņa savam četrgadīgajam dēlam Dāvim, kurš mainījis Līnas dzīvi pilnībā gan kļūstot par mammu, gan, atklājot sev jaunu nodarbošanos, ziepju izgatavošanu, kas ir kļuvis arī par Līnas biznesu. 

Līna Skutāne vēlējās atrast sev nodarbošanos, kurā varētu būt pati sev priekšniece. Savu mērķi īstenoja pakāpeniski: vidusskolā mācījās komercprogrammas klasē, augstskolā studēja uzņēmējdarbības vadību. Jāteic, piesakoties bērniņam, Līnai motivācija darīt pašai ko savu kļuva vēl lielāka.

“Tā ir mūsdienu mammu tāds iekšējais dzinulis, kurš prasa realizēt sevi. Būt ne tikai par mammu, bet būt noderīgai sabiedrībai, ne tikai sēdēt mājās to gadu, pusotru. Paralēli, kad mazais gāja gulēt, tās četras stundas, kuras viņš ļāva man pašai atpūsties, es devos uz savu mazo darbnīciņu, turpat mājās man savs stūrītis izveidots, un realizēju sevi, taisot ziepītes, un pamazām tas pārvērtās par sava veida biznesu, jo es sapratu, ka ar to var nopelnīt naudu”, stāsta Līna Skutāne.

Par ziepju vārīšanu uzzinājusi nejauši, tas ieinteresēja un Līna pašmācības ceļā, meklējot informāciju, to apguva. Līna ir izveidojusi zīmolu “Edalīna”, kurā iekļauti tuvāko cilvēku vārdi - vīrs Edgars, dēls Dāvis un viņa pati - Līna.  Tieši ģimene ir tā, kas atbalsta un sniedz arī praktisku palīdzību.

“Visi kaltētie ziediņi, ļoti daudz man mamma palīdz  ievākt un izkaltēt. Šeit arī skaidas, ar kurām es piepildu kastes, tās man vīra tēvs sagādā.

Mēs kā liela komanda, liela ģimene viens  otru atbalstām. Un tieši ģimene bija lielākais atbalsts, kurš teica, ka jāmēģina, sanāks, un es noticēju un vienmēr ticu sev, lai gan bija tādi brīži, ka man liekas, ka man nesanāk vai ka pieplok entuziasms, bet, tad pēkšņi kaut kas notiek, ka saprotu - nedrīkst apstāties, vajag iet uz priekšu”.

Lai ieinteresētu pircējus, Līna atzīst, ka ir jāpiedāvā arvien kas jauns un interesants. Rakstot projektu, ieguva līdzfinansējumu un iegādājās speciālu aprīkojumu, lai varētu izgatavot foto ziepes.

“Par šo te iegūto līdzfinansējumu es varēju veikt ziepju mikrobioloģisko analīzi, neatkarīgā laboratorijā Rīgā pārbaudīja mikroorganismu klātbūtni, jo es strādāju ar gatavām masām, lai es varu garantēt, ka šīs te ziepes ir nekaitīgas, bez konservantiem. Krāsvielas visas ir dabiskas, baltā krāsa ir iegūta no kazas piena, viņas arī bērniņiem ir paredzētas”.

Lielākoties dažādos svētkos cilvēki vēlas iepriecināt savus tuvos ar personīgu dāvanu. Visvairāk darba esot pirms Māmiņu dienas, kad sanāk strādāt arī pa naktīm. Līna uzsver, ka darot to, kas patīk, arī darbs naktīs ir pieļaujams.