Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) veiktā aptauja liecina, ka 35% aptaujāto kategoriski iebilstu pret vakcināciju Covid-19. Divas trešdaļas (65%) norāda, ka ir jau vakcinējušies, izslimojuši vai tuvākajā laikā plāno vakcinēties

LIZDA laika posmā no 2021.gada 13.jūlija līdz 15. jūlijam veica pedagogu, augstskolu mācībspēku un izglītības iestāžu tehnisko darbinieku aptauju par attieksmi pret obligātu izglītības nozarē nodarbināto vakcinēšanu pret Covod-19.

Ar aptaujas rezultātiem iepazīstina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Aptaujā piedalījās 6838 respondentu (94% sievietes un 6% vīriešu), no kuriem 60% ir LIZDA biedri. No aptaujātajiem izglītības nozares darbiniekiem 40% strādā pirmsskolas izglītības iestādē, 48% – vispārējā izglītības iestādē un pārējie 12% respondentu sadalās līdzīgi: profesionālās, augstākās izglītības iestādēs un citas. Aptaujā piedalās dažādu vecuma grupu respondenti.

Situāciju vērtē Saeimas deputāts, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (Jaunā Vienotība).