Ludzas novada galvenā bibliotēka ir ne tikai grāmatu nams, bet arī neliela izstāžu telpa. Katru mēnesi te tiek rīkotas dažādas izstādes. Decembrī bibliotēkā izstādītas ludzānietes Ligitas Karveles foto izstāde. Jauniete nopietni pievērsusies fotografēšanai un galvenais fotografēšanas objekts ir Ludzas pilsēta, tās ieliņas, saulrieti un saullēkti senajā Ludzas pilskalnā.

„Mēs Ligitas fotogrāfijas ieraudzījām sociālajos tīklos, mums ļoti iepatikās, mēs sazinājāmies  ar viņu un Ligita mums izsūtīja šis fotogrāfijas,” Ludzas novada galvenās bibliotēkas bibliotekāre Velta Leitāne atzīst, ka Latgalē ir ļoti daudz talantīgu cilvēku, gan mākslinieku, gan rokdarbnieču, gan amatnieku un bibliotēkā tiek izstādīti  to novadnieku darbi, ar kuriem  ludzānieši var pa tiešām lepoties. Arī ar fotogrāfi Ligitu Karveli.

„Mūsu bibliotēka izstādes maina. Te tiek izstādītas mūsu iedzīvotāju gleznotās gleznas, izšuvumi. Un šoreiz, decembrī mēs sarīkojām Ligitas Karveles fotoizstādi „Ziema Ludzā”.”

To, ka senā Ludza, kas ir vecāka pat par Rīgu, ir pievilcīga un ļoti pateicīga vieta gan māksliniekiem, gan arī fotogrāfiem, liecina daudzās gleznas un fotogrāfijas, kas tikušas uzņemtas vai gleznotas senajā pilskalnā, vecpilsētā, vai arī citās piecu ezeru ieskautās Ludzas vietās. Fotogrāfe Ligita Karvele atzīst, ka tik skaistām un kolorītām vietām paiet garām, neiemūžinot tās, vienkārši nav iespējams.

Interese par fotografēšanu Ligitai Karvelei radusies vēl uzsākot  fotografēt ar telefonu.

„Tā vēlme fotografēt radās pašai no savām sajūtām, staigājot pa savu pilsētu, fotografējot tūrisma objektus, kaut ko pafilmējot, samontējot kopā. Es savus darbiņus liku sociālākos tīklos, cilvēkiem patika, arī pašai patika, un tad es gāju tālāk. Tad es nopirku sev spoguļkameru un tagad esmu jau tikusi līdz profesionālai tehnikai un varu fotografēt ne tikai savam priekam, bet sniegt  pakalpojumus arī citiem.”

Pašlaik fotogrāfe uzskata - lai arī Ludzā ir jau tradicionālas vietas, kur cilvēki izvēlas fotografēties, tādas kā pilskalns, vai vecpilsētā, katrs tomēr šo vietu, gaismu, uztver citādāk. Tāpēc, ejot pat pa jau iestaigātām taciņām, var atrast īstus pārsteigumus.

„Droši vien skats no pilskalna, jo tieši no šejienes paveras skaistas ainavas uz ezeru un arī vecpilsētu. Tāpēc no pilskalna visskaistākās bildes arī sanāk. No pilskalna arī redz gan saullēktus, gan saulrietus.”

Tajā paša laikā Ligita Karvele uzskata, ka Latgale ir brīnišķīga vieta, kur pie ļoti skaistiem kadriem var tikt gan ziemā, gan citos gadalaikos dodoties arī ārpus pilsētas.

„Tiešām tā ir, ka Ludzas pilskalns ir laikam visvairāk fotografētā vieta, tāpēc pēdējā laikā skaistas vietas dodos meklēt arī ārpus pilsētas vai novada robežām. Pašā novadā ir daudz skaistu vietu. Ciblā ir skaisti, tur var fotografēt upi, arī akmeņu takas.”

Ludzāniete Ligita Karvele atzīst, ka sākumā tik nevainīgā aizraušanās ar fotografēšanu pašlaik viņu ir pa īstam  ieinteresējusi. Tagad, kad Latgalē uzsnigusi bieza sniega kārta un senākā Latvijas pilsēta Ludza, ietīta baltā sniega lakatā, fotogrāfe atkal dodas iemūžināt mirkļa burvību pilsētas ielās.