Kamēr Rietumi turpina meklēt iespējas sniegt plašu un spēcīgu militāru atbalstu Ukrainai, nesnauž arī Krievija. Jau ilgstoši runāts par to, ka Krievijai tās uzsāktajā karā pret Ukrainu palīdz Irāna. Tagad kāds avots britu telekanālam "Sky News" nodevis dokumentu, kas šķietami ir pirmais stingrais pierādījums tam, ka Irāna Krievijai pārdevusi munīciju.

Par Irānas kā Krievijas sabiedrotās lomu šajā karā Ukrainā runā jau sen. Visplašāk Irānas vārds izskan saistībā ar kaujas dronu Shahed piegādēm Krievijai. Ziņās par Krievijas izvērstajiem uzbrukumiem Ukrainas teritorijai, visai bieži esam piesaukuši tie šo dronu pielietošanu un šis ierocis ir kļuvis par būtisku Krievijas īstenotā terora sastāvdaļu, to izmantojot gan triecieniem kritiskās infrastruktūras objektiem, gan civilajiem objektiem.

To apliecina arī Lielbritānijas militārā izlūkdienesta jaunākais ziņojums. Proti, maijā vien Krievija uz Ukrainu raidījusi vairāk nekā 300 Irānā ražoto trieciendronu, līdz ar to aizvadītais bijis mēnesis ar visintensīvāko šīs sistēmas ieroču izmantošanu līdzšinējā kara gaitā. Un mērķis, kādēļ tad Krievija tik masīvi ar šiem droniem uzbrūk ir tāds, ka šādi Kremlis cenšas izsmelt Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas vērtīgo raķešu rezerves. Krievija arī, domājams, centusies noskaidrot Ukrainas karaspēka atrašanās vietas tālu aiz frontes līnijas. Briti gan norāda, ka Krievija savus mērķus, izskatās, nav sasniegusi, jo Ukraina neitralizējusi vismaz 90% bezpilota lidaparātu, ar ko tai uzbrukts. Un pamatā izmantoti savi vecie un lētākie pretgaisa aizsardzības un radioelektroniskās cīņas līdzekļi.