Mediķu organizācijas aicina atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei, jo tā sagatavojusi priekšlikumus, kas paredz vairāku miljonu eiro no Zemkopības ministrijas budžeta un Padomju okupācijas piemiņas memoriālam paredzētās naudas pārdalīšanu.

Mediķu organizācijas piedāvā pārdalīt no Zemkopības ministrijas budžeta programmām - "Valsts atbalsts lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai cilts grāmatā" paredzētos 16 miljonus eiro, ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes izvērtēšanai paredzētos 5 074 071 eiro, produktīviem ieguldījumiem akvakultūrā paredzētos 5 miljonus eiro un sadarbības nodrošināšanai paredzētos 5,2 miljonus eiro.

Tāpat tiek piedāvāts pārdalīt paredzēto 6,6 miljonus eiro dotāciju VAS "Valsts nekustamie īpašumi", kas paredzēti Padomju upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecībai.

Raidījumā Pēcpusdiena Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece skaidro mediķu vēlmes.

Vai Zemkopības ministrija varētu pārskatīt savus izdevumus par labu mediķiem, vērtē Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts.

Viedokli izsaka Saeimas Budžeta un finanšu komisijas deputāts Reinis Znotiņš.