Latvijas Ārstu biedrība nolēmusi prasīt veselības ministra Daniela Pavļuta  („Attīstībai/ Par!”) demisiju. Biedrības vadītāja Ilze Aizsilniece skaidroja – lēmums valdes sēdē bijis vienbalsīgs un “pēdējais piliens” bijis mediķu mobilizācijas rīkojums. Demisijas prasībai vienojas arī citas mediķu organizācijas. Latvijas Māsu asociācija un Latvijas Jauno ārstu asociācija, kā arī Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība pievienojas Latvijas Ārstu biedrības prasībai par veselības ministra demisiju.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš raidījumā Krustpunktā atzina, ka viņš Pavļuta demisiju nepieprasa, bet vispirms tiksies ar mediķu pārstāvjiem un Veselības ministrijas pārstāvjiem, lai pieņemtu lēmumu.

Tā kā raidījuma laikā Krišjāņa Kariņa tikšanās ar Veselības ministrijas pārstāvjiem vēl turpinās, Latvijas Ārstu biedrības vadītāja Ilze Aizsilniece plašāk skaidro, ar ko ir neapmierinātas mediķu organizācijas un kāpēc pieprasa nozares ministra demisiju. Par samilzušajiem jautājumiem arī Ārstu biedrības pārstāvji informējuši Ministru prezidentu.

Aizsilniece norāda, ka plaisa starp mediķiem un ministriju veidojusies vairāku mēnešu laikā.