Meklē risinājumus situācijai, kas izveidojusies Latvijas Onkoloģijas centrā, kur vairāk nekā 20 ārsti izteica brīdinājumu par iespējamu kolektīvo atlūgumu.

Spriedze Onkoloģijas centrā nav mazinājusies. Pretstāve vairākos jautājumos, kas kulminēja pagājušajā nedēļā ar draudiem iesniegt kolektīvo atlūgumu, dienas pirmajā puē vēl nebija mazinājusies. Lai arī veselības ministre Līga Meņģelsone slimnīcas valdei bija iepriekš lūgusi meklēt veidus, kā noturēt speciālistus, pagaidām risinājums nav rasts, tāpēc šobrīd no ārstu puses tiek gatavota atklāta vēstule, ko parakstīs Latvijas Onkoloģijas centra ārsti.

Jaunā veselības ministre Līga Meņģelsone (Apvienotais saraksts) norādīja intervijā Latvijas Radio, situāciju var risināt, ārstiem un medmāsām pārejot uz pilna darba laika apmaksu. Šīs pārmaiņas skatīs jau šī gada budžeta kontekstā un pārmaiņas varētu stāties spēkā no marta.

Ministres iecerētā algu reforma paredz, ka mediķiem vairs nebūs jāstrādā vairākās darba vietās, lai nopelnītu iztiku. Viņa vēlas mainīt atalgojuma modeli, pārejot uz pilna laika apmaksu.

Skarbi ministres ieceri vērtē Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris. Viņš norāda, ka jaunā ministre vēl neorentējas nozares procesos un tāpēc nevar arī atrast labāko risinājumu. Keris uzskata, ka sistēma nav jāmaina. Lai atrisinātu problēmas, vienkārši ir jāpalielina budžets nozarei.

Uzklausām arī ārstu biedrības un slimnīcu biedrības pārstāvjus.