Moldovas prokrieviskie spēki turpina organizēt demonstrācijas galvaspilsētā Kišiņevā, izskanot bažām, ka šādi ar Krievijas palīdzību notiek centieni destabilizēt situāciju valstī. Valdība gan ir apņēmības pilna riskus novērst un savu darba dara arī drošības iestādes, kas ne tikai aiztur aizdomīgas personas protestos un galvaspilsētas lidostā, bet aiztur arī šo destabilizējošo aktivitāšu plānotājus. Notiekošajam seko līdzi arī ārvalstīs un šonedēļ par situāciju Moldovā debatēs arī Eiropas Parlaments.

Saglabājoties spriedzei Kišiņevas un Maskavas attiecībās, Moldovas prokrieviskā oligarha Ilana Šora partija pēdējo nedēļu laikā organizējusi vairākas demonstrācijas pret Kišiņevas prorietumniecisko valdību. Tajās piedalās daudz vecāka gadagājuma cilvēki. Daudzi izsaka prokrievisko spēku izplatīto naratīvu, ka valdība valsti ved pretī konfliktam ar Krieviju. Un pastāv aizdomas, ka Šors cilvēkiem maksā naudu par dalību šajās demonstrācijās. Arī aizvadītajā svētdienā Kišiņevā ar pareizticīgo ikonām, valdību nosodošiem plakātiem un Moldovas karogiem pulcējās cilvēki.

Prezidenta Maija Sandu ir publiski atzinusi, ka Krievija cenšas destabilizēt valsti un moldāvu žurnāliste Kišiņevā, Diāna Popa uzskata, ka protesti tam ir apstiprinājums.

Situāciju vērtē Latvijas vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts.