65 gadu vecumā negaidīti mūžībā devies rokmūzikas leģenda - iemīļotais latviešu komponists, multiinstrumentālists un grupas "Pērkons" dibinātājs – Juris Kulakovs. Viņa ieguldījums latviešu rokmūzikā ir ļoti plašs un daudzveidīgs, viņš bija brīvdomātājs, dziļa un neordināra personība.

"Mūzika caur viņu skanēja kā Dieva radīta dāvana cilvēkiem," – tā par Jura Kulalova daiļradi saka dziedātāja, Jura Kulakova līdzgaitniece mūzikā Ieva Akuratere.

"Dziesma par sapumpuroto zaru", "Ballīte", "Balāde par gulbi"’ ir tikai daži no Jura Kulakova hitiem, kas nenoveco nekad. Visciešāk viņa darbība saistās ar grupu "Pērkons", bet kopumā viņš vienlīdz jaudīgi darbojies kā rokmūzikā, tā akadēmiskajā mūzikā. Apbrīnojama ir viņa mūzikas žanriskā daudzveidība – līdzās rokmūzikai arī grandiozas kantātes, kamermūzikas cikli, mūzika izrādēm un izcilas kordziesmas.

Neatkarība, oriģinalitāte, dziļa cilvēciska sirsnība – tie ir atslēgas vārdi, kas raksturo Juri Kulakovu, viņš bija arī ārkārtīgi augstas raudzes profesionālis. Par savas dzīves lielo skolotāju viņu dēvē dziedātājs, grupas "Pērkons" dalībnieks, bijušais kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Izcili sirsnīgs cilvēks ar milzīgu mīlestību uz dzīvību un cilvēkiem, apveltīts ar vēlēšanos citiem palīdzēt mīlestības darbos – tā Juri Kulakovu raksturo dziedātāja Ieva Akuratere.

Juris Kulakovs mūžības ceļā devās pēkšņi, pēc viņa dzīvesbiedres teiktā – viņš mūžībā esot aizgājis ar notīm rokās.