Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas nenotiks Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes 11. un 18.novembrī, informē Aizsardzības ministrija. Tomēr Nacionālā apvienība aicna uz pieteikties 18.novembra lāpu gājienam.

Atcelta 11.novembrī plānotā Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens par godu 101.gadadienai kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku.

18.novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11.novembra Krastmalā, Rīgā.

Tāpat atcelti virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

Neskatoties uz Covid-19 izplatīšanos un ieviestajiem pulcēšanās ierobežojumiem, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA) aicina pieteikties 18.novembra lāpu gājienam, kas parasti pulcē vairākus tūkstošus cilvēku.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars raidījumā Pēcpusdiena norāda, ka gājiens nebūs līdzīgs tam, kā tas noticis citus gadus, tāpēc arī izsluditnāta pieteikšanās, jo vēlas apzināt cilvēkus, kas gribētu piedalītiesun kam tā ir tradīcija gadu no gada. Viņš arī atzīst, ka ir svarīgi nodrošināt pasākuma nepārtrauktību.

"Varbūt tas nebūs gājiens, varbūt tā būs sastāšanās uzrakstā ar lāpām, nodrošinot distancēšanos. Varbūt tas būs kaut kas pilnīgi cits," skaidro Dzintars un piebilst, ka pasākuma rīkotāji ir gatavi pieiet radoši, meklējot risinājumus tā norisei un nodrošinot visu, kas nepieciešams no drošības viedokļa.

Dzintars arī norāda, ka neko nelikumīgu nerīkos un notiks tika tas pasākums, kas būs saskaņots, bet pirms pieteikt tā norisi, vajadzīga potenciālo dalībnieku apzināšana.

Rīgas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis atklāj, ka Rīgā šogad nebūs tradicionālā 18.novembra salūta, bet pašvaldība meklē risinājumus, lai svētku sajūta pilsētā būtu. Šobrīd domā par lielā svētku koncerta pārplānošanu.

Tāpat pašvaldība sekos līdzi svecīšu nolikšanai 11. Novembra krastmalā. Viņš norāda, ka tā ir tautas tradīcija, tas nav oficiāli organizēts pasākums. Iespējams, būs jāaicina cilvēkus uzturēties krastmalā īsāku laiku.

21. līdz 24. oktobrim notiks "Pastaiga izgaismotā Liepājā". Liepājas kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns norāda, ka nebūs pasākuma plašākas atklāšanas, "vienkārši septiņos vakarā trešdien iedegsies maršrutā esošie objekti un pastaiga būs gatava uzņemt pastaigāties gribētājus un pasākuma apmeklētājus".

Viņš arī min, ka ir mainīti plāni līdzšinējai 18.novembra svētku norisei. Dienas garumā būs vairāki, bet mazāka mēroga pasākumi. Uguņošanu Liepājā plāno, bet nevar vēl apstiprināt, vai tomēr būs

Slimību un profilakses kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vecākā epidemioloģe Rita Korotinska norāda, ka SPKC aicina izvērtēt cilvēkiem pašiem visus iespējamos riskus un pieņemt lēmumu, vai piedalīties pasākumā. Viņa atgādina, ka nedrīkst pasākumus apmeklēt cilvēki, kam noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Mājās jāpaliek arī cilvēkiem, kam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

Aicina uz pasākumiem neņemt līdzi bērnus, inficēšanās riski jāizvērtē arī cilvēkiem gados un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām. Ja nav iespējas distancēties, noteikti jālieto maskas.