Valdība noteikusi, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), pieņemot attiecīgu lēmumu, varēs nodot Latvijas sabiedrisko mediju veidotos un pārraidītos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus bezatlīdzības lietošanā citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kā arī lemt par to lietošanas pārtraukšanu, ja elektroniskais plašsaziņas līdzeklis neievēro NEPLP lēmumu.

“Lēmums pieņemts, lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu, jo Latvijas Radio un Latvijas TV radītais saturs ir pats kvalitatīvākais un uzticamākais Latvijā,” raidījumā Pēcpusdiena skaidro NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš

“Ņemot vērā to, ka saturs radīts par nodokļu maksātāju naudu, šim kvalitatīvajam un uzticamajam saturam ir jāsasniedz pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju. Kā pirmo grupu es gribētu minēt Latvijas mazākumtautības, no kurām liela daļa atrodas absolūtā Krievijas propagandas mediju melu un dezinformācijas telpā,” turpina Āboliņš. Šobrīd gan LR4, gan LT7 rada ļoti kvalitatīvu saturu. Nododot šo saturu komerciāliem elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem, mēs sasniegsim mazākumtautības.”

Ābolinš norāda, ka arī citās Eiropas valstīs sabiedrisko mediju saturs bez maksas ir pieejams komerciālajiem medijiem šobrīd.

“Latvijā šis izņēmuma gadījums uz krīzes laiku, ar mērķi sasniegt pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu ar kvalitatīvu un uzticamu saturu,” atzīst Āboliņš.

Viņš arī min, ka atsevišķi komerckanāli jau ir izrādījuši interesi par sabiedrisko mediju saturu. Iesniegumus izvērtēs tuvāko dienu laikā.

“Tas stiprinās arī sabiedriskos medijus, jo lielākā daļa cilvēku patērē komercmedijus, šī būs iespēja sabiedriskajiem medijiem ar savu saturu, sasniegt arī citas auditorijas. Pēc krīzes beigām ir liela cerība, ka šī auditorija paliks uzticīga sabiedriskajiem medijiem,” uzskata Āboliņš

Valdība pieņēmusi arī vairākus lēmumus, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu un lai mazinātu cilvēku pulcēšanos

Latvijā slēgs sporta zāles, nedēļas nogalēs tirdzniecības centros darbosies tikai pārtikas veikali, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali.

Tāpat, lai aizsargātu Latvijas iedzīvotājus no iespējamas saslimšanas ar Covid-19, tiks ierobežota atsevišķu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. Tiks saglabāti tie pakalpojumi, kuri ir dzīvību glābjoši un kuri nodrošina terapijas nepārtrauktību.

Noteikts arī, ka tetovēšanas, pīrsinga un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem epidemioloģiskās uzraudzības nodrošināšanai būs jāsaglabā informācija par klienta vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Veselības ministrija sadarbībā ar attiecīgās jomas pārstāvjiem apstiprinās pasākumus minēto pakalpojumu sniedzēju sociālās distancēšanās nodrošināšanai.

Kādas izmaiņas gaidāmas skaidro Veselības ministrijas vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.

Viedokli izsaka Latvijas skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente Sabīne Ulberte.