10.jūnija ikgadējās Ēnu ekonomikas konferences laikā publiskotie SSE Riga "Ēnu ekonomikas indeksa Baltijas valstīs" rezultāti liecina, ka ēnu ekonomikas apjoms Latvijā 2019.gadā ir samazinājies pavisam nedaudz - par 0,3%, sasniedzot 23,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzrunājot konferences dalībniekus, atzina, ka ēnu ekonomiku Latvijā palīdzēs samazināt saprotamāka un taisnīgāka nodokļu sistēma. Premjers uzsvēra, ka no vienas puses ēnu ekonomiku palīdzēs samazināt saprotamāka un taisnīgāka nodokļu sistēma, taču no otras puses ir jāmaina arī nodokļu maksātāju attieksme pret valsti.

Ar pētījumu plašāk iepazīstina Rīgas ekonomikas augstskolas profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka. Raidījumā Labrīt viņš jau prognozēja, ka Covid-19 radītā krīze ietekmēs arī ēnu ekonomikas apjomu – tas tuvākajos gados Latvijā visticamāk augs.

Latvijā arvien liela problēma ir aplokšņu algas, kā to iespējams risināt, viedokli izsaka Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ieva Jaunzeme un Latvijas darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.