Iekļūšanai ārstniecības iestādēs cilvēkiem būs jāveic Covid-19 ātrais antigēnu tests, paredz otrdien valdības atbalstītais Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums. Sistēmu plānots ieviest no 1. novembra.

Veselības ministrijas speciālists Kaspars Bērziņš pastāstīja, ka ātrie antigēnu testi medicīnas iestādēs ir nozīmīgi, lai nodrošinātu, ka Covid-19 transmisija tajās nenotiek. Tādējādi plānots arī samazināt saslimušo vai mājas karantīnā esošo mediķu skaitu.

Testu veiks pirms ieejas ārstniecības iestādē un rezultāts būs 15 min laikā. Tas būs tests, kur uztriepe tiks ņemta no deguna. Cilvēkiem par to nebūs jāmaksā.

Bērziņš stāstīja, ka sistēma būs vienkārša - cilvēkiem, kuri vēlēsies iekļūt ārstniecības iestādē, pie durvīm būs jāveic ātrais antigēnu tests. Ja tests būs negatīvs, tad varēs saņemt pakalpojumu. Ja tas būs pozitīvs, tad vērtēs situāciju - neatliekama pakalpojuma gadījumā cilvēks tiks uzņemts speciālā veidā, apzinoties, ka viņš var pārnēsāt slimību. Citādi cilvēku nosūtīs uz laboratoriju veikt parasto testu, atliekot pakalpojumu.

Testus nodrošinās līdz 11. janvārim, līdz ārkārtas situācijas beigām.