Gada sākumā solīja, ka no 1. jūlija neārstējami slimu pacientu šķidro ēdināšanu apmaksā valsts. Veselības ministrija aprēķinājusi, ka šim nolūkam gadā nepieciešami 735 tūkstoši eiro.

Veselības ministrijas ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka skaidro, ka no jūlija valsts apmaksās neārstējami slimu pacientu šķidro ēdināšanu, kā ziņots iepriekš. Šobrīd ir iekavējies normatīvo aktu virzības ceļš.

Latvijas Radio paliatīvās aprūpes sistēmas sakārtošanai veltītā projekta "Izmisuma zonā" un arī aizvadītā gada nogalē šim mērķim veltītais sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!” viens no mērķiem bija palīdzēt “paēst” smagi slimiem pacientiem. Jau gada sākumā Veselības ministrija ziņoja, ka no gada vidus paliatīvās aprūpes pacientiem tiks apmaksāta šķidrā pārtika.

Kāda šobrīd ir situācija, cik cilvēkiem izdevies palīdzēt, liekot lietā maratona “Dod pieci!” laikā savākto naudu, stāsta "ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride atklāj, kas vēl paveikts, lai atvieglotu situāciju paliatīvās aprūpes pacientiem un viņu tuviniekiem.