21. aprīlī no pulksten 6 rītā visā Latvijā un Eiropā norit diennakti ilgs ātruma kontroles maratons. Valsts policija visos Latvijas reģionos pastiprināti kontrolē braukšanas ātrumu.

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre iepazīstina ar maratona norisi un atklāj tā mērķus.

Drošās braukšanas skolas valdes loceklis Artūrs Priednieks vērtē, vai šāda akcija var mainīt autobraucēju domāšanu un kā šoferus veiksmīgāk pārliecināt, ka atļautais ātrums ir jāievēro. Viņš norāda, ka, strādājot ar autovadītāju apmācību braukšanas poligonos, ir skaidri redzams, ka pat dažu kilometru atšķirības braukšanas ātrumā var būt izšķiroši tam, vai šoferis spēj tikt galā ar situāciju uz ceļa.

Valsts policijas rīkoto reidu, kurā diennakts garumā uz ceļiem apstiprināti tiek kontrolēts braukšanas ātrums, atbalsta arī Latvijas Automoto biedrības autokluba prezidents Juris Zvirbulis. Tas liekot papildus pievērst uzmanību problēmai, ka nesamērīgs ātrums nogalina proporcionāli visvairāk cilvēkus uz ceļa, īpaši situācijai uz ceļa un laika apstākļiem neatbilstošs ātrums.