Saistībā ar sniega krabju zveju Norvēģijas teritorijas Svalbāras (Špicbergenas) ūdeņos arestēts Latvijas zvejas kuģis "Senators". Saskaņā ar izdevuma "The Independent Barents Observer" ziņoto, Latvijas kuģis pagājušajā nedēļā aizturēts, jo apkalpe esot nodarbojusies ar nelegālu zveju, par ko liecinot ap 2600 jūrā izliktās krabju ķeršanas ierīces, turklāt apkalpei neesot bijis nepieciešamās atļaujas. "Senators" krasta apsardzes kuģa pavadībā nogādāts līdz krastam, kur nodots policijas rīcībā.

Raidījumā Pēcpusdiena situāciju skaidro Eiropas Savienības Krabju zvejas asociācijas pārstāvis Didzis Šmits. Viņš izsaka pateicību Latvijas Zemkopības ministrijai un Ārlietu ministrijai, kas patlaban veic aktīvu darbu Latvijas interešu aizstāvībā Eiropas Savienības (ES) institūcijās un divpusēji ar Norvēģiju. 

Saistībā ar šo gadījumu Latvijas Ārlietu ministrija strādā ar Norvēģijas vēstniecību un ir iesniegta nota par to, ka nepieciešams atbrīvot Latvijas kuģi un netraucēt zveju, kas notiek saskaņā ar starptautisko vienošanos, skaidro Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.