Premjers aicinājis izvērtēt, vai atsevišķās nozarēs varētu tikt apsvērta obligāta vakcinēšanās pret Covid-19. Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") ir pret šādu pieeju, viņš uzskata, ka vakcinācijai jābūt brīvprātīgai, bet darba pienākumu dēļ varētu būt izņēmumi. Savukārt tiesībsargs norāda, ka valdībai jāmeklē kāds risinājumi.

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore juriste Solvita Olsena piekrīt, ka vakcinācijai jābūt brīvprātīgai, bet tas nenozīmē patvaļīgu rīcību. Ir jābūt atbildīgiem pret sevi un citiem.

Viņa norāda, ka ir cilvēki, kas ar savu rīcību rada lielākus riskus pārnest infekciju. Atsaucoties uz kolēģi ASV, viņa bilst, ka mums nav tiesību radīt riskus citiem cilvēkiem, mediķiem nav tiesību radīt riskus pacientiem, restorānu darbiniekiem nav tiesību radīt riskus apmeklētājiem, skolotājiem nedrīkst radīt riskus bērniem

"Visi tie, kas strādā darbu, kas ir saistīts ar augstāku risku citiem, viņiem jau sen ir dažādas prasības, kas jāizpilda, lai viņi strādājot būtu droši citiem.

Ņemot vērā infekcijas izplatību un redzot, ka ir daudzi darbinieki, kas paši neizvēlas brīvprātīgi šādu risinājumu, ir jāiet soli tālāk, ir jāpārbauda, vai konkrētās profesijās un vietās nevajadzētu noteikt obligāto vakcināciju. Mēs nosakām cilvēkiem, ka tu izvēlies šo darbu, tev ir jābūt vakcinētam pret konkrēto slimību, kas sabiedrībai rada milzīgu apdraudējumu," norāda Olsena.

Tas jādara, izdodot likumu un jāizvērtē riski dažādās profesijās.