Palu maksimums Kurzemes upēs varētu sākties jau šīs nedēļas beigās, preses konferencē informēja Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna. Viņš norādīja, ka jau tuvākajās dienās gaisa temperatūra paaugstināsies pat līdz plus 7, plus 10 grādiem, strauji kusīs sniegs un ledus un nedēļas nogalē sāksies palu periods.

Ventas upes baseinā, Bārtā un mazajās Ventas pietekās palu maksimums esot gaidāms no 26.februāra līdz 2.martam, savukārt Lielupes baseinā tas gaidāms no 1.marta līdz 10.martam.

Kāda situācija Latvijas upēs, raksturo Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna.

Pārējo upju baseinos - Gaujā, Daugavā - pali gaidāmi marta otrajā pusē, aprīļa sākumā, vai arī vēlākais aprīļa vidū. Tradicionāli bīstamie reģioni Daugavā ir Jēkabpils-Pļaviņu posms, lejpus Jersikas, kā arī Ogres upes lejtecē, kur tradicionāli veidojas ledus sablīvējumi.

Lielupē ledus sastrēgumi varētu būt pie Staļģenes, Mežotnes un pie Jelgavas. Savukārt Gaujā ledus sastrēgumi iespējami pie Ādažiem un Carnikavas novadā.