Konkursā "Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā 2021" par ilgtspējīgāko ēku Latvijā atzīta tirdzniecības centra "Origo" un biroju centra "Origo One" jaunbūve.

Konkursa organizatori norāda, ka Latvija pagaidām ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur tiek organizēts ilgtspējīgai būvniecībai, arhitektūrai un dizainam veltītais konkurss, turklāt tas norisinās jau devīto gadu pēc kārtas.

Nominācijā "Ilgtspējīgākā ēka Latvijā 2021" tika pieņemti pieteikumi par būvēm, kas jau kādu laiku nokalpojušas un praksē apliecinājušas ilgtspējas pazīmes. Pirmā vieta šajā nominācijā piešķirta tirdzniecības centra "Origo" un biroju centra "Origo One" jaunbūvei.

Savukārt otrā vieta šajā nominācijā piešķirta Ādažu pamatskolas pirmajai un otrajai kārtai, bet trešā vieta -starptautiskajai koledžai ar dienesta viesnīcu Piņķos, Babītes novadā.

Plašāk par konkursu stāsta organizatoru pārstāve, biedrības "Building Design and Construction Council" vadītāja Gunita Jansone, arhitekts, žūrijas pārstāvis Uldis Balodis un uzņēmuma "būvurzaugiLV" vadītājs Sergejs Frolovs.

 Jaunais "Origo" tirdzniecības un biroju komplekss saņēmis arī Rīgas gada balvu arhitektūrā. Balva piešķirta "par organisku, harmonisku un daudzfunkcionālu urbānās vides piesātinājumu Rīgas centrā, kā arī kompleksu arhitektoniskās vides risinājumu, respektējot universālā dizaina un vides pieejamības prasības".