Saeima pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā pieņēma precizētos grozījumus Darba likumā, kas paredz iespēju par virsstundu darbu maksāt 50%, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.

Šī norma attiecas uz ģenerālvienošanos slēgšanu, kas paredz, ka piemaksas apmēru par virsstundu darbu var noteikt ne mazāku kā 50% apmērā no darbiniekam noteiktās stundas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, ne mazāku kā 50% apmērā no noteiktā akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Vienlaikus grozījumos precizēts, ka ģenerālvienošanās dokumentam būs jāparedz būtiska valsts noteiktās minimālās darba algas vai stundas algas likmes paaugstināšana nozarē - vismaz 50% virs valsts noteiktās minimālās darba algas vai stundas algas likmes.

Opozīcijas frakcija "Saskaņa" vērsīsies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, aicinot neizsludināt strīdīgās izmaiņas Darba likumā par izmaiņām virsstundu apmaksā, aģentūru LETA informējis saskaņas deputāts Andrejs Klementjevs. Vēstuli Vējonim parakstīšot visa frakcija, un tā tikšot nosūtīta šodien. Iepriekš Vējonis šo likumprojektu jau bija atgriezis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.

Kaut Parlaments pieņemis strīdīgās izmaiņas virsstundu apmaksā, tomēr ir bažas par to neatbilstību Satversmei. Skaidro Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride. konstitucionālo tiesību eksperts Jānis Pleps, Tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa.