Gatavojoties jūnija pirmajā sestdienā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apstiprinājusi kārtību balsošanai ārtelpās, kas dod iespēju pašvaldības vēlēšanu komisijām pie vēlēšanu iecirkņa izveidot speciālu vietu balsošanai automašīnās. Šādu iespēju pašvaldību vēlēšanās plānots izmēģināt Ādažu un Jēkabpils novadā.

Centrālās Vēlēšanu komisijas vadītāja Kristīne Bērziņa raidījumā Pēcpusdiena pastāstīja, ka ideja nav jauna, par to tika runāts jau janvārī. Ādažu un Jēkabpils novads paši izrādīja aktīvāku interesi. Šādu ideju var izmantot cilvēki, kuri pandēmijas laikā nevēlas uzturēties telpās, kur ir daudz cilvēku.

Bērziņa raksturoja, ka princips būs līdzīgs ātrās ēdināšanas uzņēmumu servisam, kuri apkalpo klientus automašīnās. Vienīgi balsojot automašīnā jāatrodas vienam cilvēkam.

Ja pašvaldības vēlēšanu komisija vēlas šādu papildu iespēju nodrošināt, tai ne vēlāk kā 10 dienas pirms vēlēšanām ir jānosaka šādas balsošanas iespējas norises laiks. Tātad pēdējais termiņš ir nākamā nedēļa.