Šodien visas sabiedrības uzmanība bija vērsta Saulkrastu virzienā, kur notika vērienīga maza puisēna meklēšana. Pēc vairāk nekā 12 stundu meklējumiem 29.jūlija dienvidū ir atrasts nepilnus trīs gadus vecais Rūdolfs, kurš ceturtdienas vakarā pazuda Saulkrastos „VEF-Biķernieki” mazdārziņu kooperatīvā. Rūdolfs jau ir nogādāts mājās sveiks un vesels.

Tā kā vasara ir laiks, kas saistīts ar palielinātiem riskiem bērnu drošībā un uzraudzībā, raidījumā Pēcpusdiena uzklausām speciālistu padomus, kā rīkoties, ja mazais cilvēks ir izslīdējis no vecāku redzesloka tik tālu, ka vairs nav pamanāms. Un cik pamatoti ir sabiedrības pārmetumi vecākiem par viņu bezatbildību? Viedokli izsaka organizācijas bezvēsts.lv kinoloģe Rasa Buša, Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins un Rīgas Stradiņa Universitātes psihosomatikas klīnikas ārsts Artūrs Miksons.

Ja ir pazudis mazs bērns, par to policijai ir jāziņo nekavējoties, raidījumā Pēcpusdiena sacīja Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins. Vērtējot jūlijā notikušos divgadīgā Hugo un trīsgadīgā Rūdolfa pazušanas gadījumus, policijas pārstāvis norādīja, ka divus trīs gadus veci bērni ļoti grib iepazīt pasauli. Var būt situācijas, kad vecāki uz brīdi novēršas un mazulis jau ir pazudis no redzesloka.

Arī Rīgas Stradiņa Universitātes psihosomatikas klīnikas ārsts Artūrs Miksons atzina, ka šāda vecuma bērna rīcība var būt aktīva un spontāna.