Pēc šonakt notikuša spēcīga sprādziena gandrīz pilnībā ir iznīcināta uz Dņepras upes esošā Kahovkas hidroelektrostacija (HES), kas atrodas Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos. Pēc sprādziena no HES rezervuāra izplūda milzīgs daudzums ūdens, astoņas apdzīvotās vietas lejup pa Dņepras upi ir pilnībā vai daļēji appludinātas. Atbildīgās iestādes veic iedzīvotāju evakuāciju no applūšanai visvairāk pakļautajiem rajoniem.

Pēc Ukrainas varasiestāžu aplēsēm Dņepras labajā krastā no ūdens apdraudētajām vietām nāksies evakuēt aptuveni 16 tūkstošus cilvēku. Hersonas apgabala kara administrācijas vadītājs Oleksandrs Prokudins paziņojis, ka skartajos rajonos ir izveidoti evakuācijas koordinācijas štābi. Iedzīvotājus ar autobusiem evakuē uz Mikolajivu, Odesu, Kijivu un citām Ukrainas pilsētām. Iedzīvotāju evakuācijā arī iesaistījās Ukrainas valsts dzelzceļa uzņēmums "Ukrzaļizņicja", kas no Hersonas pilsētas ar vilcieniem evakuē applūšanas skarto rajonu iedzīvotājus.

Pirmais evakuācijas vilciens šodien, 6. jūnijā, no Hersonas izbrauca plkst. 12:00 pēc Latvijas laika. Ukrainas valsts policijas priekšnieks Ivans Vihinskis paziņojis, ka šodienas pusdienlaikā no applūšanas skartajiem rajoniem tika evakuēti 885 cilvēki. Ukrainas valsts uzņēmums "Ukrhidroenergo" tikmēr norādīja, ka saskaņā ar prognozi, Kahovkas HES "rezervuāra darbība" jeb ūdens izplūde no tā turpināsies četras dienas.

Applūšana arī skāra Hersonu. Tur ūdens līmenis jau cēlies par diviem metriem. Tiek prognozēts, ka pilsētā ūdens līmenis diennakts laikā celsies vēl par vienu metru. Tikmēr kāds Hersonas iedzīvotājs sarunā ar Ukrainas medijiem mudinājis pilsētas iedzīvotājus nekrist panikā un pildīt Ukrainas varas iestāžu norādījumus.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Jusovs nācis klajā ar paziņojumu, kurā norādījis, ka Krievijas karaspēks iepriekš nogādājis sprādzienbīstamas vielas uz Kohovkas HES. Tas tika darīts ar mērķi, vēlāk sarīkot distancionāli vadāmu sprādzienu.

Savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pēc Nacionālās drošības un aizsardzības padomes ārkārtas sanāksmes paziņoja, ka Kijiva centīsies panākt Krievijas saukšanu pie atbildības par Kahovkas HES uzspridzināšanu. Zelenskis platformā "Telegram" pavēstīja, ka "sēdē tika saskaņots starptautisko un drošības pasākumu komplekss, lai sauktu Krieviju pie atbildības par šo terora aktu".