Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī. Kā raidījumā Pēcpusdiena stāsta LIZDA vadītāja Inga Vanaga, streiks sāksies pēc mēneša, jo ir nepieciešams laiks veikt dažādus tehniskos darbus, piemēram, iesniegt ar streiku saistītu dokumentāciju. Streiks būs beztermiņa, un tā laikā pedagogi nepildīs darba pienākumus, nenodarbosies ar bērnu pieskatīšanu un neuzturēsies darba vietā.

Lai gan LIZDA padomes sēdē notika arī diskusijas ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (Konservatīvie), arodbiedrība uzskata, ka streika plānošana un pats streiks tiks pārtraukts tikai pēc valdības lēmuma apmierināt LIZDA izteiktās prasības.

Viena no prasībām ir sabalansēta pedagogu darba slodze. Kā skaidro Vanaga, arodbiedrība nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam, ka darba slodzi sabalansēs līdz 2028. gadam. Šis process esot pārāk ilgs, un to nevarot atļauties ar līdzšinējām problēmām.

Savukārt otrā prasība ir panākt, lai valdība pildītu spēkā esošo Izglītības likuma normu par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.