Globālās pretkorupcijas koalīcijas "Transparency International" veidotajā Korupcijas uztveres indeksā 2018.gadā Latvijas pozīcijas nav uzlabojušās, liecina organizācijas publicētā informācija. Pērn Latvijai indeksā piešķirti 58 punkti, kas mūsu valstij devuši 41.vietu 180 vērtēto valstu vidū.

Arī 2017.gadā Latvijai indeksā bija 58 punkti, kas togad deva 40.vietu, 2016.gadā - 57 punkti un 44.vieta, bet 2015.gadā - 56 punkti. "Transparency International" partneri Latvijā "Delna" bija izvirzījuši mērķi, lai 2020.gadā Latvija indeksāsasniegtu vismaz 70 punktus.

Raidījumā Pēcpusdiena sabiedrības par atklātību "Delna" vadītāja Liene Gātere skaidro, kā top šāds pētījums, kā arī iepazīstina ar situāciju kaimiņvalstīs.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs norādījis, ka šie korupcijas indeksa rādītāji nesniedz visaptverošu informāciju par korupcijas reālo situāciju attiecīgajā valstī, jo koruptīviem noziegumiem ir latents raksturs.

Viedokli izsaka advokātu biroja "Sorainen Latvija" partneris, nodokļu eksperts Jānis Taukačs, Ārvalstu investoru padomes eksperte Linda Helmane un politologs, korupcijas apkarošanas pētnieks Valts Kalniņš.