Krāšņās, neogotikas stilā būvētās arhitektūras pērles Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas dārzā draudzes locekļi kopā ar prāvestu Jāni Kolnu iecerējuši izveidot Sirds dārzu. Tas būs gandrīz hektāru plašs parks ar dīķi un apstādījumiem sirds formā, kas papildinās no sarkaniem ķieģeļiem celtā dievnama majestātiskumu. 

Nepilns hektārs, kā izrāda Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas prāvests Jānis Kolns ir klajš lauks, kas plešas gar uz Līksnas baznīcu vedošo koku aleju. Tieši te arī draudze iecerējusi izveidot dārzu ar dīķi un apstādījumiem, dodot tam Jēzus Sirds vārdu.

“Vienā pusē būs sirds formā ūdens, otrā būs uzkalniņš ar apstādījumiem.

Un te būs arī tāds liels, iespaidīgs krusts, apkārt būs ceļš un tiltiņi. Šī vieta pie baznīcas nav pievilcīga. Tā ir vienkārši mitra pļava, kura nav meliorēta, to nevar apstrādāt. Un par cik šī baznīca ir Vissvētās Jēzus Sirds godam veltīta, tad te arī radās izveidot Jēzus Sirds 12 apsolījumu dārzu,” stāsta prāvests Jānis  Kolns.

Augšdaugavas novada Līksnas baznīca ir neogotikas arhitektūras piemineklis, 30 m gara un 17 m plata iespaidīga celtne, kas uzrunā ik vienu ienācēju. Bet apkārtne tai ir nepievilcīga, kurai pirms pusotra gada, sākot te kalpot par prāvestu, uzreiz pievērsa uzmanību Jānis Kolns:

“Kad atnācu šeit, to es arī pamanīju, ka cilvēki atbrauc uz šejieni, apskatās baznīcu un izejot ārā viņi lūkojas, ko vēl varētu te ieraudzīt. Kad apkārtne ir sakopta, tad cilvēki uzkavējas, īpaši, kad ir laulības un fotografējas baznīcā un pie tās. Un tad šis dārzs būs labs turpinājums labām fotogrāfijām.”

Pirms dažiem gadiem Līksnas baznīcai izdevās uzstādīt jaunu jumtu, vecais bija kļuvis bīstams gan apmeklētājiem, gan pašai unikālās celtnes arhitektūrai. Un tas notika tieši pateicoties pašas draudzes iniciatīvai, tā ir aktīva.

“Var redzēt, ka cilvēki brauc, viņi ienāk baznīcā, apskata to, jo šī celtne varena, lauka vidū. Priekš lauku draudzes, es teiktu, ka baznīcu ļoti daudz apmeklē, jo ir kristības, ir laulības.

Šī draudze ir dzīva, un tas priecē.

Arī no draudzes nāk iniciatīvas, kas priecē. Parasti jau prāvesti mēģina kaut ko ierosināt, bet te tieši draudzes iniciatīva ir liela.”

Sintija Giptereir viena no Līksnas baznīcas aktīvajiem draudzes darboņiem un priecājas par prāvesta atbalstu viņu idejām. Tā ir kopsadarbība.

“Gribētos jau vienmēr vairāk cilvēku un aktivitāti no viņu puses. Es teiktu, ka mēs tomēr esam diezgan aktīva un atsaucīga draudze. Kad pie mums notiek talkas, tad mēs nākam katrs ar savu darbarīku, mēs kopā te uzpošam un pucējam mūsu skaisto baznīcu. Mūs ļoti atbalsta draudzes prāvests Jānis Kolns, kurš tiešām ne reiz nav pateicis- nē, kādam no pasākumiem. Viņš vienmēr ir iekšā, viņš vienmēr nāk ar saviem kādiem ieteikumiem, lai būtu viss vēl labāk un foršāk, lai arī visiem patiktu.”

Nu, pienācis laiks sakārtot arī Līksnas dievnama apkārtni, tam Līksnas draudzes biedrība izstrādājusi projektu, stāstavadītāja Elita Skrupska.

“Tā ideja ir tāda, ka mums primāri ir jāsakārto šī teritorija, kas ir kreisajā pusē pie ieejas baznīcā. Tā tiešām līdz šim bija nesakopta. Un, kad bija iespēja rakstīt projektu LADam, mēs to arī darījām.

Ideja ir vēsturiska, jo vairāk kā pirms 100 gadiem radās Jēzus Sirds godināšanas kults,

un par cik mūsu baznīca arī nosaukta Jēzus Sirds vārdā, un tai šogad apritētu 110 gadi, tad mums arī radās doma, ka te varētu izveidot dārzu kā liecību Jēzus Sirds kultam.”

Jēzus Sirds dārzs būs ar savu ideju, tas būs veltīts Jēzus sirds 12 apsolījumiem. Tā būs pārdomu vieta tiem, kas te ienāks, saka draudzes prāvests Jānis Kolns:

“Šajā ceļā būs informācija par katru apsolījumiem. Ja cilvēku uzrunās pirmais no apsolījumiem, tad viņš mēģinās iziet cauri šim ceļam- visiem 12 šiem apsolījumiem. Jau vairāk nekā 100 gadu šiem apsolījumiem, un arī šodien  tas ir aktuāli cilvēkiem, šīs ilgas pēc laimes piepildījuma.”

Līksnas baznīcas draudze cer, ka klajo lauku pie dievnama izdosies sakārtot un Sirds dārzu izveidot jau šovasar.