Izsludināts iepirkums par būvprojektu izstrādi un autoruzraudzību par satiksmes drošības uzlabošanu trīs valsts ceļu posmos Pierīgā.

Projekta ietvaros Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīgas robežas līdz Rīgas apvedceļa (A4) un Tallinas šosejas (A1) divlīmeņu pārvadam pāri Vidzemes šosejai, ietverot arī šo satiksmes mezglu (12,41.-14,00./15,00. km), iecerēts izbūvēt apgaismojumu un izveidot jaunu virzienu rādītāju un ceļazīmju izkārtojuma sistēmu, kuru transportlīdzekļu vadītājiem būs vieglāk uztvert un kas neradīs pārpratumus.

Savukārt uz autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) krustojumā ar Betona ielu (Dreiliņi-Acones stacija (V32)) Dreiliņos (5,73.-6,75.km) plānots izveidot ar luksoforu regulējamu gājēju pāreju. Šajā ceļa posmā satiksmes intensitāte jau sasniegusi 20 tūkstošus automobiļu diennaktī. Tas ievērojami apgrūtina autoceļa šķērsošanu gājējiem, kā arī kreiso pagriezienu veikšanu autotransportam.

Bet reģionālo autoceļu Garkalne-Alauksts (P3) un Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) krustojumā uz P10, kas ir mazākas nozīmes ceļš, plānots ierīkot sadalošās saliņas, lai uzsvērtu, ka priekšā jāšķērso galvenais ceļš. Krustojums pēdējos gados nokļuvis redzamības lokā kā bīstams, jo tajā notikuši vairāki negadījumi ar smagām sekām.

Plašāk stāsta Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

Viedokli izsaka satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.