Arī šovakar ikviens ir aicināts iesaistīties zibakcijā "PaldiesI"

"Tas ir patīkami, ko redzu, visi video, kas parādās. Aizkustina. Tas, ko es redzu, tas aizkustina visus, ne tikai mediķus, robežsargus, policistus un žurnālistus, kurjerus, ēdienu piegādātājus un farmaceitus. Bet arī cilvēkus, kas to dara. Viņi izjūt prieku un pateicību. Ir ļoti labi, ka ir tāds emocionāls brīdis, mēs kaut kādā ziņā vienojamies vienā lietā. Tas sniedz emocionālu gandarījumu visām pusēm," raidījumā Pēcpusdiena stāsta zibakcijas "Paldies!" iniciators Ansis Egle.

Viņš iedvesmojies no video par līdzīgiem pateicības pasākumiem, kas notiek citur pasaulē.

"Redzam, kas notiek pasaulē un tomēr esam daļa no pasaules. Tā ir labā iespēja mācīties no citiem labiem piemēriem un darīt labo," tā Ansis Egle, aicinot arī šovakar ikvienu pulksten 9 vakarā atvērt logu, aplaudēt un papildus arī gaismot ar lukturīšiem.

"Deviņos esam pie logiem un sākām paldies tiem, kas cīnās visvairāk un mēs jutīsimies arī paši labāk un savienotāki. Nebūs vairs tā vientulības sajūta, kas ir arī man. Es sēžu dzīvoklī pašizolācijā vēl desmit dienas vismaz. Nevaru iziet ārā un tas ir diezgan traki. Šis ir brīdis, kad varam sajust, ka neesam vieni un vientuļi," atzīst Ansis Egle.

 

Aktīvi cilvēki veido arī dažādas platformas, kur palīdzēt un atbalstīt citam citu ārkārtas situācijas laikā. Māra Trēziņa ir izveidojusi lapu "Mēs nevis Es" sociālajā tīklā Facebook.

“Radusies ideja kā koordinēt savstarpējo palīdzību šajā pārbaudījumu laikā. Palīdzēt jebkurā veidā un nevis, lai apturētu vīrusu (tas ir viens no mērķiem, protams), bet lai vairotu mīlestību, līdzjūtību un mieru,” var lasīt šajā lapā.

Plašāk stāsta māsas Māra un Ilzes Trēziņas.

Savukārt Jānis Rozītis, domājot par atbalstu vietējiem uzņēmējiem, vietējiem pārtikas ražotājiem, ir izveidojis projektu #pacelLatviju.