Jēkabpils novadā no applūdušām mājām šodien evakuēti pieci cilvēki. Daugava ir izkāpusi no krastiem krietnā platībā Krustpils pagastā, Salas pagastā un Sakas salā, kur vairākiem desmitiem māju ir applūduši piebraucamie ceļi un ēku pamti ir ūdenī. Ledus sastrēgums pie Pļaviņām šodien, 29. februārī, ir nedaudz sakustējies, bet ūdens līmenis applūdušajās vietās pagaidām nav būtiski nokrities.

Jēkabpils novada Krustpils pagastā netālu no Zeļķu tilta applūdušas lielas palieņu platības. Līdzās apdzīvotajā vietā Priži applūdis vietējais ceļš nogriežot piebraukšanas iespējas vairākām mājsaimniecībām. Māju pamati šajā vietā ir ūdenī un tās ir atslēgtas no elektrības. Cilvēkus pie ēkām dienas vidū gan nesastopu, bet Krustpils pagastā un citviet Jēkabpilī Daugavas tuvumā ir daudz vietējo skatītāju, kas atzīst, ka šis iedzīvotājiem ir neziņas laiks. Arī pilsētnieki, kas šobrīd nav apdraudēti, jūt līdzi applūdušo pagastu iedzīvotājiem.

Kopumā Jēkabpils novadā patlaban applūduši vairāki desmiti māju Krustpils pagastā, Sakas salā un Salas pagastā. No applūdušajām mājām līdz dienas vidum Salas pagastā evakuēti trīs iedzīvotāji un Krustpils pagastā viena ģimene, bet lielākoties cilvēki paši uz laiku pārceļas no applūdušajām vietām un palīdzību pašvaldībai nelūdz.

Tikmēr Jēkabpils pilsētā, tostarp pie aizsargdambja, šogad situācija ir mierīga un pilsētā Daugavā ūdens līmenis ir zemāks. Pašvaldības vadītājs Raivis Ragainis no Zaļās partijas gan situāciju kopumā joprojām raksturo kā nestabilu, un jēkabpilieši gaida, kad ūdens masas Daugavā arvien vairāk sakustinās ledus sastrēgumu Pļaviņās. Pašvaldības vadītājs iezīmē, ka plūdi jau radījuši gana lielu postu arī infrastruktūrai.