"Pagājušā diennaktī policija veikusi 642 pārbaudes, gan par ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanu, vai pašizolācijas prasību neievērošanu, vai kāds uzņēmums darbojies, kas ir pretrunā ar rīkojumu," raidījumā Pēcpusdiena skaidro Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Krapsis arī atklāj, ka kopš 12. martā ir 7432 pārbaudes veiktas, uzsāktas 342 administratīvās lietvedības, 142 resoriskās pārbaudes, noformēti jau 39 administratīvo pārkāpumu protokoli.

"Diemžēl sabiedrība  vēl nav sapratusi, cik nopietna ir šī problēma un policija aicina ievērot prasības, lai varētu tikt pāri šai problēmai," bilst Krapsis.

Arī Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass piekrīt, ka ir pārkāpumi saistībā ar ārkārtas situācijā noteikto ierobežojumu neievērošanu. Viņš arī norāda, ka iedzīvotāji ir atsaucīgi un informē par noteikto ierobežojumu pārkāpumiem. Rīgas pašvaldības policija ir konstatējusi vairākus pārkāpumus, kas skar gan tirdzniecības noteikumu nepievērošanu, gan personu pulcēšanos, gan treniņu organizēšanu.

Diemžēl pieaug arī statistika par vardarbību ģimenēs.

"Statistika palielinājusies par simts procentiem, ja runājam par ģimenes skandāliem, par vardarbību ģimenē, jāatzīst, ka visi šie gadījumi saistīti ar alkohola lietošanu," norāda Lūkass.