Preiļos pavisam nesen atklāts jauns tūrisma un izklaides objekts - „Kaķu sēta”, kurā apskatāmi ne vien vairāki simti dažādu kaķu suvenīru, bet ir arī iespēja radoši darboties visai ģimenei.

Nule atklātās „Kaķu sētas” Preiļos saimniecei Jeļenai Puzakai kaķu būšana sākusies pavisam nejauši, pirms četrpadsmit gadiem.

„Pirmais kaķis mums atnāca pirms 14 gadiem, 14.oktobrī, kāzu dienā, un nezinu kāpēc tie kaķi sāka nākt.

Uzcēlām māju un visi tic, ka pirmo jālaiž kaķi un visi draugi sāka braukt ar kaķiem, par laimi ne dzīviem, un viens pēc viena un tā kaķi ir sanākuši,” stāsta Jeļena Puzaka.

„Kaķu sētas” visā otrajā stāvā izkārtojušies vairāki simti kaķu no visdažādākā materiāla – porcelāna, keramikas, stikla, metāla, koka - nopirkti veikalā vai pašdarināti, pašas saimnieces iegādāti vai uzdāvināti.

„Krūzītes, piespraudes, kaklarotas, pulksteņi, arī uz atklāšanu man atnāca bērnu dramatiskais pulciņš un uzdāvināja Žozefīni, tu jautā kā man kaķi atnāk, tā arī atnāk!”

Saimniece Jeļena Puzaka, kas ikdienā darbojas, kā logopēds, ir dzīvespriecīga un radoša personība, un „Kaķu sētas” apmeklētājiem piedāvā arī dažādas meistarklases un radošu darbošanos.

„Mana sirdslieta ir floristika. Šis un nākamais gads būs food floristika, kad no dārzeņiem, augļiem, cepumiem un konfektēm tiek gatavoti pušķi. Mēs ar meitenēm jau gatavojām zefīru, ābolu pušķus, tagad gatavosim riekstu pušķus un gaļas pušķus. Bet mazākajiem aizvakar bija iededzināšana kokā.”

Ēkas pirmajā stāvā iekārtota ērta un interesanta bērnu atpūtas istaba un ballīšu svinību vieta, ko jau novērtējuši vietējie iedzīvotāji, jo līdz šim šādas vietas pilsētā vēl nebija.

„Te ir bērnu paradīze, puišiem piedāvājam traktorus un garāžas, meitenēm gatavot, lelles spēlēt, un visi bērni nāk uz šejieni, jā krāsainas bumbas, slidkalniņš.

Mēs esam atvērti no 1.oktobra un līdz šim visās piektdienās un sestdienās bija ballītes. Darbnīcas ir piepildītas. Un atnāk cilvēki kaķus paskatīties.”

Jeļenai vēl ir daudz ideju, kā paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu: „Arī kāziniekus mēs esam gatavi uzņemt.  Es gribu darīt to, kas man patīk! Un, ja tā ir sirds lieta un dara citus laimīgus, kāpēc gan ne?”

Līdz ar „Kaķu sētu” Preiļi ir palikuši par vienu tūrisma un izklaides vietu bagātāki, kur, ja noveiksies var sastapt arī dzīvus kaķus.