Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedāvā pagarināt līdz 11.janvārim, to viņš paziņoja 30.novembrī pēc tikšanās ar prezidentu Egilu Levitu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Amatpersonas varētu rosināt vēl vairāk ierobežot pulcēšanos un paplašināt masku lietošanu. Plānots arī noteikt stingrākus ierobežojumus sabiedriskajā transportā, 1.-4.klases skolēniem varētu piešķirt garākas ziemas brīvdienas, attiecīgi vēlāk nedaudz pagarinot mācību gadu. Tāpat varētu tikt ieviesti stingrāki ierobežojumi tirdzniecības jomā, brīvdienās ļaujot tirgot tikai pārtiku un pirmās nepieciešamības preces.

Varētu arī tikt noteiktas izmaiņas attiecībā uz robežšķērsošanu. Vienlaikus plānots maksimāli paplašināt testēšanas apjomus. Par šiem ierosinājumiem vēl sagaidāma diskusija Ministru kabinetā.

Kā vērtēt vēstījumu, ko sabiedrībai sniedz politiķi un vispār valsts vadītāju komunikāciju ar sabiedrību par Covid izplatības ierobežošanu, analizē politologs, vēstures doktors Ojārs Skudra un Rīgas Stradiņa universitātes docente politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.