Satiksmes ministrs un uzņēmuma „Pasažieru vilciens” vadība savos amatos paliks. Tāds ir secinājums pēc Valsts prezidenta un satiksmes ministra Kaspara Briškena no „Progresīvajiem” šodienas, 27. februāra, tikšanās, kurā viens no aktuālākajiem jautājumiem – vai par jauno elektrovilcienu gauso ieviešanu atbildīgajiem vajadzētu atstāt krēslus. Pēc uzklausītajiem paskaidrojumiem Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs līdz marta vidum sagaidot izvērtējumu par „Pasažieru vilciena” valdes atbildību.

Pēc vairāk nekā stundas ilgas sarunas ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču satiksmes ministrs Kaspars Briškens no „Progresīvajiem” žurnālistiem uzsvēra, ka patlaban svarīgākais ir nodrošināt maršrutu nepārtrauktību. Tagad vilcienus apritē atgriež pēc jaunas metodes – vispirms novērš defektus, tad veic dinamiskās pārbaudes, nobraucot simtiem kilometru, un tikai tad tos pakāpeniski ievieš satiksmē – skaidro Briškens, piemetinot, ka šomēness vilcienu punktualitāte ir uzlabojusies.

Pagājušajā nedēļā platformā „X” Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ierakstīja: „Ja neripo vilcieni, tad jāripo galvām.” Tā viņš reaģēja uz ziņu, ka pasažierus var pārvadāt vien 40% no jaunajiem elektrovilcieniem. Šodien pēc sarunas ar ministru viņš rakstiski norādīja, ka krīze ir nekavējoties jāatrisina. Paralēli jāizvērtē, kā līdz šādai situācijai ir nonākuši. Tādēļ līdz marta vidum sagaidot problēmu novēršanu un “Pasažieru vilciens” valdes atbildības izvērtējumu. Viņaprāt, šī situācija izgaismo arī daudz plašākas un sistemātiskākas problēmas valsts lielajos iepirkumos un to pārvaldībā.

„Pasažieru vilciena” valdi var atcelt tikai uzņēmuma padome, kas mēnesi darbojas jaunā sastāvā.

Latvijas Radio noskaidroja, ka nepilnas nedēļas laikā situācija ar jaunajiem elektrovilcieniem ievērojami uzlabojusies. No 17 sastāviem pasažierus ir gatavi pārvadāt 12 jeb 70%. Atlikušos piecus sastāvus dinamiski pārbauda – pauž uzņēmuma pārstāvis Edgars Butāns, norādot, ka visiem sastāviem ierindā jābūt līdz marta vidum.