Privātpersonas varēs hipotekārā kredīta pamatsummas maksājumus atlikt līdz gadam, bet līzinga un patēriņa kredītu pamatsummas maksājumus varēs atlikt līdz sešiem mēnešiem, informē Finanšu nozares asociācija.

Asociācijā norādīja, ka sadarbībā ar tās biedriem ir izstrādāts moratorijs, kas paredz banku klientiem, kuru īstermiņa finanšu grūtības izraisījis Covid-19, iespēju atlikt hipotekārā kredīta pamatsummas maksājumus līdz 12 mēnešiem, bet līzinga un patēriņa kredīta pamatsummas maksājumus līdz sešiem mēnešiem.

Moratorijs stājas spēkā 29.aprīlī un būs spēkā līdz asociācija paziņos par tā izbeigšanu. Gatavību pievienoties moratorijam izteikušas 10 bankas, kas darbojas Latvijā.

Moratorijs saskaņots ar Finanšu kapitāla un tirgus komisiju (FKTK), to izskatījusi arī Konkurences padome pēc konsultācijām ar Eiropas Komisiju. FKTK vadītāja Santa Purgaile ir gandarīta, ka šāds moratorijs attiecībā uz privātpersonām ir noslēgts un izsaka cerību, ka tuvākajā laikā līdzīgs tiks pieņemts arī attiecībā uz uzņēmumiem.