Savam piecpadsmit gadu jubilejas koncertam gatavojas instrumentālais ansamblis no Rēzeknes “Excelsus”. Ansambļa dibinātāja un vadītāja ir Zane Ludborža, kura uzsver, ka ar ansambļa sastāvu – četriem akordeoniem, basģitāru un bungām var spēlēt jebkāda mūzikas žanra skaņdarbus.  Rēzeknes kultūras un tūrisma centrā  ansambļa “Excelsus”  piecpadsmit gadu jubilejas koncerts būs klausāms 22.decembrī.

Ansamblis izveidots 2004.gadā pēc akordeonistu vasaras nometnes, kad jau tolaik muzicējošam akordeonistu ansamblim pievienojās basģitārists un bundzinieks.  Ansambļa nosaukums “Excelsus” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „tiekšanos uz augšu”,  tas ir arī ansambļa kopīgais mērķis mūzikā.  “Mūzikai griestu nav, vienmēr var labāk un labāk,” saka Zane Ludborža.

No ansambļa pirmajām dienām tajā spēlē akordeoniste Sanita Aizupiete. “Ja nebūtu šī ansambļa, droši vien es akordeonu vairs nespēlētu. Tas ir no vienas puses hobijs, bet no citas puses dzīvesveids. Ansamblis, kurā var spēlēt jebko, jebkādu skaņdarbu no klasikas līdz rokam, jebkuru žanru. Kas tikai nav bijis? Koncerttūres, kādreiz arī konkursi bija, ko jaunākā ansambļa paaudze laikam vēl nepiedzīvoja.” Starptautiskos konkursos gūti arī labi rezultāti, tomēr, kā uzsver ansambļa vadītāja, konkursi nav tik svarīgi, kā saņemt atzinīgus vārdus no klausītājiem, gūt enerģiju un prieku no kopā muzicēšanas.

“Mūziķiem nav pelēkas dzīves. Mums vienmēr visu laiku kaut kas notiek, mūzika vispār ir visskaistākais no mākslas veidiem, un, ja visiem cilvēkiem būtu iespēja muzicēt neprofesionāli, es domāju, mums būtu cita valdība, citādi uzbūvēta politika, cita attieksme vienam pret otru, ” pārliecināta Zane Ludborža.

2017.gadā ierakstīs ansambļa mūzikas disks “Veltījums dzimtajai pilsētai”. Ansamblis koncertējis pa visu Latviju un ārvalstīs, arī šovasar bija koncertturneja.

“Bija izbraukums uz Bulgāriju, Vāciju un Poliju, spēlējām tur koncerttūri, daudz muzicējām arī uz ielām. Izspēlējāmies riktīgi! Tagad nospēlēsim pilsētai,” piebilst ansambļa dalībnieks Kristaps Višs.

Jāteic, no ansambļa “Excelcus” dalībniekiem izveidots vēl viens ansamblis “L’Chaim”, kurš šogad svin trīs gadu pastāvēšanas gadadienu. Ansamblis  “L’Chaim” izpilda ebreju tautas mūziku.