Saistībā ar izmaiņām Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas noteikumos Rīgā bez pajumtes varētu palikt vairāk nekā 1800 Ukrainas bēgļu. Lai galvaspilsētā turpinātu izmitināt pašreizējo Ukrainas iedzīvotāju skaitu, nepieciešams trīskārt lielāks finansējums par to, ko pašvaldība saņems no 1. jūlija, brīdināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Jaunā Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanas finansēšanas sistēma paredz valsts budžeta finansējumu samazināt līdz 100 eiro mēnesī par vienu izmitināmo cilvēku dienesta viesnīcu, hosteļu vai cita tipa izmitināšanas telpās. Par šo summu Rīgā mājvietu varētu nodrošināt apmēram 100 cilvēkiem, taču pārējie 1800 Rīgā izmitinātie bēgļu paliktu bez pajumtes, norādīja Staķis.

Kāda ir situācija citās pašvaldībās, kādus risinājumus meklē, skaidro Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Cik šobrīd bēgļu ir ieradušies Latvijā un kāda ir situācija ārpus Rīgas, vērtē Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Viedokli izsaka biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes locekle Evija Strupiša.