Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu disciplinārlieta par pārkāpumiem ceļu remontu organizēšanā beigusies bez rezultāta. Divos sākotnēji atklātos pārkāpumos izmeklēšanas komisija lēmumu nevar pieņemt, bet vienā jautājumā komisija secinājusi, ka departaments rīkojies pareizi. Tas nozīmē, ka atstādinātie darbinieki jau rīt varēs atgriezties darbā. Taču vērienīgos pārkāpumus, kas nodarījuši miljoniem eiro lielus zaudējumus, pašvaldība turpinās izmeklēt.

Galvaspilsētā pirms mēneša sāktā disciplinārlietas izmeklēšana noritēja saraustīti. Vispirms to veica izpilddirektora Jāņa Langes biroja darbinieki, tad atsevišķiem deputātiem radās aizdomas, ka tādējādi pastāv interešu konflikta risks, tāpēc pēc vairāku stundu strīdiem pašvaldība izveidoja speciālo komisiju, kurā iekļāva, piemēram, Juridisko pārvaldi un citas domes struktūrvienības. Kā novērotāji bija pārstāvji, piemēram, no Satiksmes ministrijas un biedrības „Sabiedrība par atklātību – Delna”. Tad vēlāk sastāvā vēlreiz ieviesa korekcijas. Nemainīgā sastāvā komisija kopumā nostrādāja vien vairākas dienas. Secināts, ka par diviem no trim iepriekš konstatētajiem pārkāpumiem izveidotā komisija nevar pieņemt lēmumu, jo nepieciešama papildus apstākļu izvērtēšana.

Viedokli izsaka biedrības „Sabiedrība par atklātību – Delna” direktore Inese Tauriņa. Viņa uzskata, ka disciplinārlieta korekti notika līdz brīdim, kad koalīcijas nesaskaņu dēļ izmeklēšanā veica izmaiņas.